top of page

Dietetyk online - jak to wygląda w praktyce? Czy warto?

Zaktualizowano: 10 paź 2023

Już od prawie 3 lat pracuję jako dietetyk online, a wcześniej przez ponad 2 lata prowadziłam gabinety stacjonarne we Wrocławiu (mały update - w 2023 r. wróciłam do gabinetu we Wrocławiu, ale dalej prowadzę dodatkowo wizyty online). Taki wirtualny rodzaj współpracy z pacjentami ma według mnie sporo plusów, ale pewnie zastanawiacie się jak to wygląda w praktyce. Czy aby na pewno dietetyk kliniczny online jest Wam w stanie stworzyć indywidualną dietę i zapewnić usługi na wysokim poziomie? Już odpowiadam!


Dietetyk online - jak wygląda współpraca?

Opowiem Wam jak poszczególne etapy współpracy wyglądają w moim wirtualnym gabinecie. Pierwszym krokiem pacjenta jest zapisanie się na wizytę online - wszystko odbywa się przez kalendarz na mojej stronie - wizyty dietetyk kliniczny online. Formularz zapisu zawiera podstawowe pytania - o imię, wagę, wzrost i wiek. Po zarezerwowaniu terminu pacjent otrzymuje od razu maila z informacją o przygotowaniu się do wizyty. Obejmuje to 3 ważne kroki:

  1. Prośba o uzupełnienie dzienniczka żywieniowego, czyli zapisywanie przez 3 dni tego co jemy

  2. Prośba o wysłanie mailem na kontakt@dietetyk.tv informacji, z którymi powinnam zapoznać się przed wizytą (przede wszystkim badania i/lub stosowane leki). Badania są kluczowe w przypadku osób chorujących. W przypadku osób zdrowych zachęcam do zapoznania się z dwoma artykułami o badaniach, jakie warto robić profilaktycznie: BADANIA KONTROLNE OGÓLNE i BADANIA KONTROLNE PRZED ODCHUDZANIEM

  3. Link do opłacenia zadatku przed wizytą (50 zł - jest zwrotny przy anulowaniu wizyty na 24 h przed terminem)

W mailu potwierdzającym rezerwację wysyłam również link do wideorozmowy - prowadzę wizyty przez portal, który nie wymaga instalowania i jedyne co należy zrobić, to kliknąć w link i wyrazić zgodę na udostępnienie mikrofonu i kamerki.


Niekiedy pacjenci wolą telewizytę - wtedy łączę się po prostu przez telefon i to także w pełni wystarcza do przeprowadzenia wizyty dietetycznej online.


Jak dietetyk online prowadzi wizytę?

Jako dietetyk kliniczny online, w terminie zaplanowanej wizyty czekam na pacjenta w wirtualnym pokoju. W przypadku problemów z połączeniem się, dzwonię do pacjenta i instruuję jak prawidłowo połączyć się przez portal. Następnie mamy czas na długą rozmowę - w moim gabinecie dietetycznym online pierwsza wizyta trwa około 60 min. W tym czasie jestem w stanie zebrać wszystkie ważne informacje o stanie zdrowia, preferencjach żywieniowych i trybie życia. Nakreślam też jak będzie wyglądać zmiana żywienia, na czym się skupimy w danym przypadku, co będzie kluczowe w nowej diecie. Następnie po zakończeniu rozmowy wysyłam link do płatności za wizytę i wybraną opcję - wiele osób decyduje się na indywidualny jadłospis online, albo indywidualny poradnik żywieniowy.


Jadłospis dietetyk online

Po spotkaniu zabieram się wraz z moim zespołem do pracy nad indywidualną dietą online. W oparciu o wiedzę z Uniwersytetu Medycznego, kilkadziesiąt specjalistycznych kursów z dietetyki klinicznej i o doświadczenie wielu lat prowadzenia gabinetu, dbam o to, aby przygotowana dieta i zalecenia były skrojone "na miarę" dla konkretnego pacjenta. Wszystkie diety stworzone dla moich pacjentów są indywidualne - to nie jest kopiuj-wklej!! Każda dieta to odpowiednio zbilansowany plan żywieniowy z dokładnymi przepisami. Jako dietetyk kliniczny online spotykam się z różnymi przypadkami chorobowymi, często wiele zaburzeń i chorób występuje jednocześnie. Dzięki takiemu indywidualnemu podejściu do pacjenta, jestem w stanie tak zaplanować plan żywieniowy, że będzie dopasowany do stanu zdrowia, ilości wolnego czasu (na gotowanie) i preferencji żywieniowych.


dietetyk online

Dietetyk kliniczny online - co po wizycie?

W ciągu 7 dni od wizyty wysyłam indywidualną dietę online pacjentom mailowo, wraz z zaleceniami do diety - naszymi celami i wskazówkami.


Częstotliwość wizyt kontrolnych zależy od danego przypadku i stanu zdrowia. Zazwyczaj to około 3-6 tygodni - jest to okres, w którym już wiele zmian jesteśmy w stanie zauważyć, ale też po tym czasie możemy potrzebować nowych przepisów, aby się nie znudzić dietą.Dietetyk online cennik

Wiem, że ceny diet i wizyt bywają różne. Ja swój cennik opieram o to, na jakim poziomie jest moja wiedza i doświadczenie w zakresie dietetyki klinicznej. Jako dietetyk online, jestem w stanie zapewnić konsultację dietetyczną online spełniającą oczekiwania wielu osób, w różnym stanie zdrowia i z różną motywacją. Wyspecjalizowałam się w dietoterapii chorób przewodu pokarmowego i przyjmuję wielu pacjentów, którym odmówili inni dietetycy - zajmuję się dietą low FODMAP w IBS (zespole jelita drażliwego), SIBO i innych przewlekłych chorobach jelit.


Te choroby nierzadko współwystępują z innymi, np. chorobami hormonalnymi, a takie połączenie wymaga mojego dużego zaangażowania w kwestii poszerzania wiedzy. Dodatkowo, tak jak wspomniałam, każdy jadłospis online jest indywidualnie skomponowany i po wizycie pozostaję w kontakcie mailowym z pacjentami, którzy zdecydowali się na jadłospis lub poradnik.


  • Cena pierwszej wizyty online to 190 zł - obejmuje ona ok. godzinną konsultację ze mną, czyli dietetykiem klinicznym online.

  • Cena jadłospisu 7 dniowego to 229 zł (przy 14-dniowym to dodatkowe 100 zł)

  • W przypadku kolejnej wizyty - cena wizyty jest niższa o 50 zł


Dietetyk kliniczny online - plusy i minusy

Myślę, że taka forma współpracy ma wiele zalet - pacjenci mogą rozmawiać ze mną z każdego miejsca na świecie. Nie ma problemu z korkami, dojazdem, parkowaniem. Nie tracimy czasu podczas wizyty na nic co nie ma związku stricte z przypadkiem pacjenta. Nie ma kolejek w poczekalni. Wszystko jest wirtualne, więc szybko odnajdziecie swój jadłospis np. w skrzynce mailowej w dowolnym momencie. A na wizytę też umówicie się nawet o 2 w nocy, gdy tknie Was, że czas coś zmienić, bo kalendarz wizyt działa 24/dobę. ;)

A jakie są minusy? Widzę 2 wady. Pierwsza jest taka, że nie widzę Was na żywo i nie mogę zważyć. Czasem proszę o oddalenie się od kamerki, żebym dostrzegła sylwetkę, choć czasem wystarczą tylko kilogramy wysłane w ankiecie + ewentualnie pomiary centymetrowe. Druga wada jest taka, że kocham ludzi, kocham wizyty i uwielbiam czas z pacjentami, a jednak wirtualnie to nie ta sama energia, co na żywo. Jest dalej wspaniale, mogę zbudować z Wami relację i czasem nawet się wzruszam z Wami... Ale z tęsknoty za energią, której monitor nie przekazuje, wróciłam w 2023 do wizyt stacjonarnych dodatkowo. :)


Dietetyk online opinie

Trudno mi powiedzieć, gdzie najlepiej szukać opinii o dietetyku online. Przypuszczam, że najbardziej znanym portalem jest Znany Lekarz, ale z uwagi na i tak duże zainteresowanie wizytami w moim gabinecie, nie mam tam w pełni aktywnego profilu. W efekcie, szansa na znalezienie mnie tam jest minimalna, a pacjenci nie dostają przypomnienia o wystawieniu opinii. Część osób wystawia opinie o współpracy ze mną na moim Fanpage, niektórzy na Google. Muszę jednak przyznać, że najwięcej pacjentów mam przez pocztę pantoflową lub przez polecenia pacjentów na grupach na Facebooku. Poniżej kilka opinii moich pacjentów o współpracy ze mną.


Dietetyk online opinie pacjentów


dietetyk online opinie679 wyświetleń

コメント


bottom of page