top of page

Tabela diety low FODMAP 2024 - PDF

pobierz tabele low fodmap pdf 1.png

Pobierz tabelę diety low FODMAP
 

Lista produktów dozwolonych i niedozwolonych na diecie low FODMAP w formacie PDF, dzięki której łatwiej będzie Ci wprowadzić tę dietę i zadbać o swoje jelita. Dieta low FODMAP zalecana jest przy zespole jelita drażliwego i SIBO.

Lista jest opracowana na podstawie danych z Monash University i jest na bieżąco aktualizowana przez dietetyczkę Joannę Marciszewską, specjalistkę w dziedzinie diety low FODMAP i terapii IBS oraz zespół Dietetyk TV. Ostatnia aktualizacja w 2024 r.

Od października 2023 r. tabela jest płatna.

Dlaczego warto wybrać tę listę diety FODMAP?
 

  • Już ponad 10 000 osób skorzystało z mojej tabeli!

  • Zawiera ponad 300 produktów spożywczych

  • Produkty dozwolone, ale ograniczane, zawierają dokładne gramatury dozwolone na porcję

 

round green and yellow fruit lot_edited.jpg

Kim jestem?

a.graff-partyka-85 (4).JPG

Jestem dietetykiem klinicznym, po ukończonych studiach magisterskich z dietetyki na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

 

Specjalizuję się w prowadzeniu pacjentów z zespołem jelita drażliwego (IBS) i SIBO, wykorzystując znajomość zasad i postępowania przy diecie low FODMAP.

 

W 2019 r. odbyłam dietetyczny staż naukowy w Stanach Zjednoczonych i ukończyłam kursy "Żywienie i suplementacja w zespole jelita drażliwego", "SIBO - diagnostyka i leczenie - praktyczne podejście lekarza", "SIBO w teorii i praktyce",„Complete Guide to the Low FODMAP Diet ”.

shallow%20photography%20of%20leaves_edit

Lista FODMAP pdf - dieta low FODMAP - dlaczego warto pobrać?

Jeśli chorujesz na zespół jelita drażliwego (IBS) i chcesz przejść przez wszystkie fazy diety low FODMAP w celu zminimalizowania objawów, to te dwie listy FODMAP pdf produktów dozwolonych i niedozwolonych na diecie low FODMAP mogą Ci pomóc! Wszystkie produkty low FODMAP i high FODMAP są podzielone na kategorie i opisane w dokładny sposób (np. dokładna gramatura przy produktach, których ilość należy ograniczać). Pobierz bezpłatnie - tabela low FODMAP w pdf.

Jeśli jesteś po antybiotykoterapii ze względu na SIBO, to również możesz zastosować przez jakiś czas dietę low FODMAP, aby zmniejszyć ryzyko nawrotu tej choroby.

Więcej na temat etapów i efektów diety low FODMAP pisałam w tym artykule.

Jeśli potrzebujesz pomocy ze zbilansowaniem diety low FODMAP i chciałbyś otrzymać indywidualny jadłospis, to umów się na wizytę online.

 

Opinie pacjentów

round green and yellow fruit lot_edited.jpg

Opinie - dietetyk przy IBS

Profesjonalna, indywidualna i rzetelna obsługa w miłej atmosferze. Widac zaangażowanie w każdego klienta, oraz to że Pani Joanna ma ogromną wiedzę i na bieżąco ja poszerza. Dzięki Pani Joannie, ja i mój żołądek czujemy się znacznie lepiej, bez przyjmowania ogromnej ilości leków i wykonywania bezsensowny badań za masę pieniędzy.

Paulina M.

Wszystkie opinie, z którymi moi pacjenci chcieli się podzielić publicznie znajdziecie na portalu Znany Lekarz, Facebook i Google.

Pani Joanna pomogła mi we wszystkich dolegliwościach związanych z zespołem jelita drażliwego co znacznie poprawiło jakość mojego życia. Brzuch nie boli a Pani Joanna to przemiła osoba. Dobrze przeprowadziła mnie przez wszystkie etapy diety Fodmap. Łatwe i smaczne posiłki.

Krystian K.

Polecam z całego serca! Starannie ułożone zalecenia, które szybko rozwiązały moje problemy z jelitami :) Zalecenia uwzględniały moje upodobania, bez usilnego wciskania produktów których nie lubię. Do tego super suplementacja uwzględniająca inne problemy zdrowotne. Stały i bardzo sympatyczny kontakt. Jeszcze raz polecam serdecznie! :)

Magda B.

Pani dietetyk bardzo kompetentna i konkretna. Dużo tłumaczy, poświęca tyle czasu, ile potrzeba. Jadłospis ułożony indywidualnie z uwzględnieniem wszystkiego, co lubię. Dieta wygląda rewelacyjnie, aż ma się ochotę dbać o przestrzeganie. Gorąco polecam

Iza

bottom of page