top of page

Dieta przy nietolerancji fruktozy TABELA - PDF

fruktoza.png

Dieta przy nietolerancji fruktozy

Zacznij odpowiednią dietę przy nietolerancji fruktozy! Tabela diety niskofruktozowej zawiera ponad 250 produktów, podzielona jest na produkty dozwolone, niedozwolone i ograniczane. Dieta niskofruktozowa zalecana jest przy nietolerancji fruktozy.

Dieta przy nietolerancji fruktozy tabela PDF - jest opracowana na podstawie aktualnych badań naukowych i jest na bieżąco aktualizowana przez dietetyczki kliniczne Dietetyk TV.

shallow%20photography%20of%20leaves_edit
round green and yellow fruit lot_edited.jpg

Dieta przy nietolerancji fruktozy tabela PDF - dla kogo?

Jak została stworzona tabela produktów dozwolonych i niedozwolonych przy nietolerancji fruktozy?

Poniższa lista jest skonstruowana w oparciu o badania naukowe w zakresie produktów bogatych we fruktozę i inne substancje, których przekształcenie może spowodować wzrost stężenia fruktozy w organizmie.

Dla kogo przeznaczona jest lista produktów niskofruktozowych?

Lista przeznaczona jest dla osób, u których zostało stwierdzone nieprawidłowe wchłanianie fruktozy na drodze testu oddechowego. Nietolerancja fruktozy objawia się między innymi bólami brzucha, wzdęciami oraz biegunkami po spożyciu tego składnika.

Aby ułatwić stosowanie się do diety stworzyliśmy listę takich produktów, która na przestrzeni kolejnych miesięcy i lat może się zmieniać w zależności od pojawiających się nowych doniesień naukowych.

 

Gramatura przy produkcie - dieta przy nietolerancji fruktozy

Niektóre produkty dozwolone są w ograniczonych ilościach i w tabeli zostały oznaczone kolorem żółtym. Miara zapisana obok produktu oznacza maksymalną ilość, jaką można zjeść w jednej porcji. Następną porcję można zjeść po upływie 3-4 godzin.

 

Czytaj składy produktów!

Niektóre dodatki do żywności są źle wchłaniane w jelicie cienkim. W konsekwencji nieprawidłowego wchłaniania mogą przedostawać się do jelita grubego, gdzie będę fermentowane przez mikroorganizmy. U osób z nietolerancją fruktozy może to powodować ból brzucha, biegunki i wzdęcia. Uważaj na poniższe substancje:

  • sorbitol,

  • laktitol,

  • maltitol,

  • izomalt,

  • mannitol.

 

Ważne jest także unikanie syropu glukozowo-fruktozowego, inaczej też nazywanym syropem kukurydzianym, który jest bogatym źródłem fruktozy. Znajduje się on między innymi w napojach gazowanych, słodyczach i sokach.

 

Potrzebujesz jadłospisu i planu suplementacji?

Zapisz się na wizytę online lub we Wrocławiu, na której omówimy Twój stan zdrowia, priorytety diety i wskazaną suplementację. Zajmujemy się także przygotowywaniem indywidualnych jadłospisów dopasowanych do Twoich preferencji i stanu zdrowia.

Dieta przy nietolerancji fruktozy - dietetyk kliniczny

a.graff-partyka-85 (4).JPG

Jestem dietetykiem klinicznym, po ukończonych studiach magisterskich z dietetyki na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

 

Specjalizuję się w prowadzeniu pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem jelita drażliwego (IBS) i SIBO, wykorzystując znajomość zasad i postępowania przy diecie low FODMAP.

 

round green and yellow fruit lot_edited.jpg

Profesjonalna, indywidualna i rzetelna obsługa w miłej atmosferze. Widac zaangażowanie w każdego klienta, oraz to że Pani Joanna ma ogromną wiedzę i na bieżąco ja poszerza. Dzięki Pani Joannie, ja i mój żołądek czujemy się znacznie lepiej, bez przyjmowania ogromnej ilości leków i wykonywania bezsensowny badań za masę pieniędzy.

Paulina M.

Wszystkie opinie, z którymi moi pacjenci chcieli się podzielić publicznie znajdziecie na portalu Znany Lekarz, Facebook i Google.

Nietolerancja fruktozy - dietetyk online opinie

Pani Joanna pomogła mi we wszystkich dolegliwościach związanych z zespołem jelita drażliwego co znacznie poprawiło jakość mojego życia. Brzuch nie boli a Pani Joanna to przemiła osoba. Dobrze przeprowadziła mnie przez wszystkie etapy diety Fodmap. Łatwe i smaczne posiłki.

Krystian K.

Polecam z całego serca! Starannie ułożone zalecenia, które szybko rozwiązały moje problemy z jelitami :) Zalecenia uwzględniały moje upodobania, bez usilnego wciskania produktów których nie lubię. Do tego super suplementacja uwzględniająca inne problemy zdrowotne. Stały i bardzo sympatyczny kontakt. Jeszcze raz polecam serdecznie! :)

Magda B.

Pani dietetyk bardzo kompetentna i konkretna. Dużo tłumaczy, poświęca tyle czasu, ile potrzeba. Jadłospis ułożony indywidualnie z uwzględnieniem wszystkiego, co lubię. Dieta wygląda rewelacyjnie, aż ma się ochotę dbać o przestrzeganie. Gorąco polecam

Iza

bottom of page